Vind je het leuk om te schrijven? Wil je jouw ervaring delen met de lezers van onze site? Stuur dan een door jouzelf geschreven artikel met foto en motivatie op naar
redactie[at]regeltante.nl
En wie weet ben jij ons nieuwe columnist?
linda woudstra
ir. Linda Woudstra (45)is de drijvende kracht achter Regeltante. Zij ontwikkelt voortdurend nieuwe diensten en producten die werkende ouders kunnen helpen bij het combineren van werk en zorg. Na haar studie aan de TU-Delft heeft zij altijd gewerkt in de innovatie en marketing. Bij General Electric Plastics als Design en Product
Manager en later bij diverse opdrachtgevers als adviseur (o.a. Philips, Akzo en TBWA) via haar eerst onderneming Yellow & Blue Consultancy BV. Sinds oktober jl. maakt zij deel uit van het FDzakenkabinet en beheert daar de portefeuille arbeidsmarkt. Het zakenkabinet publiceert elke maandag zijn standpunten. Ook schrijft zij als columnist voor LOF magazine. Linda geeft regelmatige lezingen en coached startende ondernemers. Ze is getrouwd met Peter en hebben samen twee dochters Pien en Julia.
Wilt u maandelijks de nieuwste artikelen per email ontvangen? klik dan hier
FD Column: Tanende macht van de gouden oorring Columns Helaas na 5 jaar neem ik afscheid van het zakenkabinet van het Financieele Dagblad. Ik heb altijd geprobeerd belangrijke maatschappelijke misstanden aan de orde te stellen en daarom als uitsmijter nog wat extra informatie over goud!
Ziek van je mobieltje? Agenda Zijn onze kinderen straks ziek van teveel straling? Zembla besteed er uitgebreid aandacht aan op 1 juni a.s. 21.20 uur, Ned 2
Als u ook vindt dat u teveel belast wordt. Columns Ik kwam deze column tegen en kreeg het wel erg benauwd van al die belastingen! Als je het zo leest vind ik het knap dat we nog geld overhouden om eten te kopen..
Geef dwarse denkers de ruimte! Columns Deze tijd vraagt om onorthodoxe maatregelen. Of het nu over het banksysteem gaat, over de euro, het onderwijs of over de gezondheidszorg, als we de problemen waarvoor we nu staan willen oplossen zullen we los moeten komen van het denken waarin ze zijn ontstaan.
FLEX-PLEK nodig? Dossier Ben je ZZP'er en heb je behoefte aan contact met andere ZZP'ers voor de broodnodige inspiratie? Of gewoon gezelligheid tijdens de lange werkdag? Als je in de omgeving van Soest woont, heb je geluk want dan kun je op kantoor bij Regeltante terecht voor een flex-plek!
Regels toeslag kinderopvang 2012 Dossier Hoe zijn ook weer alle regels voor de kinderopvang toeslag voor 2012? Wij hebben de belangrijkste even voor u op een rij gezet.
Kerstwens voor 2012 Dossier Wat zou ik graag willen dat het een beter jaar wordt dan 2011! Een beetje recessie is niet erg, dat ruimt weer eens op. Dood hout kappen en het ronde archief wordt weer lekker gevuld. Maar wat duuuuurt het lang! Zullen we er gewoon mee stoppen met dat gesomber over de euro? Elkaar weer gewoon iets gunnen?
FD column: Wat zijn we toch een schijnheilig land! Columns Het moest me even van het hart! Van Bijsterveldt die ouders over de vingers tikt, maar nalaat haar collega's op te porren tegen kindermisbruik en pedofilie op te treden...
FD Column: Een ander geluid! Columns Het mooie van een crisis is, dat er ruimte ontstaat voor een ander geluid. Ik begon al een beetje de moed op te geven, want ondanks forse kritiek op het kapitalistische systeem verandert er fundamenteel nog niets...
Maandelijkse workshops bij Regeltante Agenda In de hectiek van alledag is het lastig tijd en gelegenheid te vinden om over onderwerpen na te denken die jou persoonlijk aangaan. Samen met Jolanda Bouwman organiseert Regeltante in SOEST 5 workshopavonden om in een kleine groep van elkaar te leren. De eerst avond is op 30 november en heeft als thema; Hoe Behoud Ik De Controle?
RUG kiest voor strippenkaart! Dossier De Rijksuniversiteit Groningen heeft van de Elsevier Foundation een subsidie van dertigduizend dollar gekregen om een speciaal programma voor kinderopvang in te richten. Het programma wordt ontwikkeld in samenwerking met verschillende organisaties, waaronder Regeltante.nl.
FD column: Scheiding van geld en staat Columns Of Griekenland al failliet is of niet, of de schulden ooit wel of niet worden terugbetaald, dat is niet waar we ons druk over zouden moeten maken. Griekenland is de raison d’être van de euro. De speculaties tegen de euro, die zijn ingeluid door de problemen bij toevallig deze lidstaat, zijn precies de reden waarom we besloten hebben tot het creëren van een gezamenlijke munt. Door ons beter te wapenen tegen valutaspeculaties, hebben wij een veel grotere stabiele interne markt kunnen creëren.
FD column: Negeer het gejammer van banken Columns Afgelopen maandag heb ik mij in mijn column voor het FD nog maar weer eens opgewonden over de slechte arbeidsmarkt voor ZP ers en het MKB. Terwijl zij de grootste rekening betalen van deze crisis!
Laat de banken dus maar even jammeren...
Direct op de hoogte van een nieuw CV! Dossier Steeds meer kandidaten bellen ons met het verzoek om hun specifieke dienst onder de aandacht te brengen. Maar hoe zorg je ervoor dat tussen ons klassieke aanbod van de hulp en oppas ook een life coach, mediator en pesronal organiser gevonden worden?
FD column: 'Normale' mensen aan de top... Columns Jan Kees de Jager maakte vorige week bekend dat hij de herenliefde bedrijft. Gelukkig beloofde hij ons dat we niet lang meer in spanning hoeven te zitten voor hij zijn partner ten tonele zal voeren. Dank je, Jan Kees dat je zo met ons meedenkt, maar eerlijk, het mag mij bespaard blijven!
Help een hond! Dossier Vorig zomer is Chili in ons leven gekomen. Een pyreneese herder van 1,5 jaar die door Alas-rescue uit een Spaans asiel naar Nederland is gebracht. Voor deze honden zoekt Alas-Rescue opvang gezinnen! Help hen honden helpen!
Behandeling en genezing, een wereld van verschil Dossier Afgelopen zaterdag keek ik voor de derde keer naar de film Patch Adams, en weer was ik ontroerd. Niet om de sentimentele verhaallijn, maar om het feit dat Patch’s streven naar een holistische geneeskunde na al die jaren nog altijd zo ver weg lijkt. Welke arts heeft in ons huidige door geld gedreven systeem tijd om een intake van vier uur met een patiënt te doen?
He? Nieuwe CV status? Dossier Sinds vorige week hebben kandidaten een nieuwe status aanduiding gekregen! Als je CV door het matchteam is goedgekeurd, kom je op de kaart met de status: CV gechecked. Hebben we je ook telefonisch gesproken en een intake met je gedaan dan is je status: CV met intake. Lees meer over alle statussen van een CV.
FD Column: ADHD geneest door juiste voedsel Columns Terwijl er gesteggeld wordt over de budgetten voor steeds meer kinderen die niet mee kunnen in het onderwijs, is er ook een onderzoek dat ouders concrete en blijvende hulp kan bieden bij de school problemen van ADHD kinderen. Hoe? Door beter voedsel!
Laatste verzoek van een kankerpatientje Dossier Kanker treft steeds meer mensen, ook kinderen. Hoe ga je daar mee om? Ik kreeg een kettingmail over een meisje met kanker in America als laatste wens heeft zij dat ze wil zien hoeveel mensen haar gedicht lezen. Het is een hoax die al jaren op internet circuleert, maar het gedicht is treffend en de tragiek van kanker nog veel meer. Om u te ontroeren.
Een agenda voor de wereld Columns Wat gaan we doen in 2011? In deze column voor het FD leef ik mij helemaal uit op ideeen voor een nieuwe vorm van democratie! Waarom zouden we alleen 1 keer in de 4 jaar stemmen? Nieuwe technologie stelt ons in staat om allemaal onze mening te geven en de wereldagenda te beeinvloeden.
En toen was er ineens een zedenzaak... Columns Waar we allemaal bang voor zijn gebeurt toch. Robert M. zette alles op alles om in contact te komen met onze kinderen. Kunnen we dit gevaar voorkomen?
Moslims, swartmannen en boeren Columns Wat hebben Moslims, swartmannen en boeren met elkaar gemeen? Niets, behalve dat ze toevallig aan de onderkant van het grote pyramide spel zijn beland...
Lees de column van Linda Woudstra die maandag 22 november verscheen in het Financieele Dagblad.
Slaan die kinderen! Columns Terwijl Sjoerd Slagter in Het Financieele Dagblad van zaterdag 9 oktober pleit voor meer gezag in de klas door prijzen aan uitblinkende leerkrachten uit te reiken, ziet men daar in Engeland niets in en heft men het No Touch-verbod voor leraren op.
Zullen leraren straks weer hardvochtig oorvijgen uitdelen om het gezag te herstellen? En leerlingen trillend van ontzag de lessen volgen?
Weer snijden in de kinderopvang? Dossier Weer een zwarte dag in de kinderopvang. Radar bracht 20 september jl. het nieuws dat ouders de kinderopvang toeslag moeten terug betalen. Fraude, opleidingseisen die steeds weer veranderen, subsidies die worden verruimd en weer worden beperkt. Waar ben je aan toe als je je kinderen aan de zorg van een oppas,gastouder of kinderopvang wil toevertrouwen? Durf je het als ouders nog wel aan om beiden te gaan werken?
Is het verdwijnen van de R&D in Oss wel een groot verlies? Columns Sinds het besluit om de onderzoeksafdeling van Organon MSD in Oss te sluiten, worden er vele krokodillentranen geplengd en staan de kranten bol van commentaren over het belang van R&D en innovatie voor de economie. Maar is er in Oss wel een gezonde basis voor innovatie?
Rolmodellen Columns Terwijl ik zelf liep te slepen met mijn kinderen zag ik volop mogelijkheden die het leven van werkende ouders een stuk leefbaarder konden maken. Vanuit die persoonlijke ervaring begon ik acht jaar geleden Regeltante.nl. Wat ik zag?
Hebben onze kinderen wel een toekomst? Columns Het moet mij even van het hart; we maken een zooitje van het Nederlandse onderwijs. Terwijl er in China elke maand 30.000 ingenieurs afstuderen, krijgen hier mbo-leerlingen bijles in staartdelingen en keersommen. Keersommen? Dat is toch voor de basisschool?
Tweedehands arbeidsmarkt? Dossier Regelmatig ben ik betrokken bij overleg over de arbeidsmarkt of denk ik mee over het betaalbaar houden van de zorg. Meestal hebben de mensen die ik spreek uit de politiek of het bestuur van gemeenten en provincies geen idee wat er eigenlijk op de site van Regeltante allemaal gebeurt. Ik vertel dan altijd met trots over onze kandidaten!
Feedback met sterren! Dossier De manier om feedback te geven op een kandidaat hebben wij verder uitgebreid en verbeterd zodat bestaande, maar ook nieuwe klanten meer over de kandidaten kunnen vertellen of over hen te weten kunnen komen. Klanten kunnen nu ook de ervaringen van andere klanten lezen. Hierdoor heeft u een nog beter en exclusiever beeld van een kandidaat!
Kwartiertje zon Columns Leest u ze ook, die korte berichtjes over onderzoek naar hoe broccoli kanker kan genezen bij muizen bijvoorbeeld? Dat Alzheimer besmettelijk is, het eten van frambozen kanker kan voorkomen en bruinbrood diabetes voorkomt? Lees het hele artikel, begin mei verschenen in het Financieel Dagblad.
India: Vaccinatieprogramma gestopt wegens bijwerkingen Dossier De Indiase Raad voor Medisch Onderzoek (ICMR) heeft de staten Andhra Pradesh en Gujarat opdracht gegeven om met ingang van heden, onmiddellijk te stoppen met het HPV-baarmoederhalskanker controle vaccinatieprogramma voor meisjes in deze staten.
De kleingeestigheid van onze politiek is verstikkend Columns Terwijl bijna alle partijen in Nederland naarstig op zoek zijn naar nieuwe leiders, vieren de Democraten in de VS een feestje. Zij hebben het, na eindeloos gesoebat, voor elkaar dat elke Amerikaan verzekerd kan worden voor ziektekosten. Een huzarenstukje dat Hillary Clinton jaren geleden niet tot stand wist te brengen.
Langer zoeken voor hetzelfde geld! Dossier Veel klanten hebben ons gevraagd of wij niet iets zouden kunnen veranderen aan de zoektijd die bij een zoekopdracht hoort. De perceptie die velen daar bij hadden is dat je bij het servicepakket een bepaalde zoektijd koopt. Dit idee strookte nooit helemaal met de opzet van de servicepakketten zoals wij die zelf hebben beoogd.
Een prettige oplossing voor de Griekse tragedie Columns Terwijl de commissie-De Wit zich terugtrekt om een rapport te schrijven waar nu al niemand meer in is geïnteresseerd, ontwikkelt zich in de het zuiden van onze Europese Unie opnieuw een gevaarlijk financieel drama met Portugal, Italië, Griekenland en Spanje in de hoofdrol. Ook wel genoemd de gevaarlijke PIGS of Club Med.
Wat betaal ik mijn oppas? Dossier De oppaswereld is stevig in beweging. Tarieven schommelen op dit moment meer dan voorheen. Hoe weet je nu wat je moet betalen? En wat kan je vragen als oppas? De nieuwe regels rondom gastouderopvang zorgen voor veel commotie onder ouders en oppassen.
Dagboek FD: De week van ... Linda Woudstra Columns Vrijdag: Net terug van vakantie word ik geconfronteerd met de meest onaangename verrassing; een niet betaalde rekening voor de overname van het gastouderbureau. Lees de hele column, half januari '01 geplaatst in het Financieel Dagblad.
We hebben nog een kans: Fransen onder indruk van ons Columns ‘Jullie zijn het meest pragmatische land dat ik ken in heel de wereld!’ zei mijn medereiziger in de skilift. Lees Linda's column, half januari j.l. verschenen in het Financieel Dagblad.
Regeltante verkoopt gastouderactiviteiten Dossier Linda Woudstra van Gastouderbureau Regeltante en Ben Schnieders van Hop Marjanneke zijn vorige week tot een strategische samenwerking gekomen.
Weten we wel dat Sinterklaas niet echt bestaat? Columns Nu de kinderen groter zijn, hebben we de traditionele pakjesavond ingeruild voor een uitgebreide maaltijd met boeken bij iedere gang als sinterklaascadeau. Mijn hoofdgerecht was het nieuwe boek van Willem Middelkoop Overleef de kredietcrisis. Lees Linda's column, eerder verschenen in het FD.
Stopt jouw gastouderbureau? Dossier Deze week nog het bericht dat de FIOD bij negen bureaus in het noorden van het land een inval heeft gedaan omdat er met subsidie gelden zou zijn gefraudeerd. Vele kleine gastouderbureaus houden het daarom voor gezien. De hoge kosten voor huisbezoeken die verplicht moeten worden afgelegd, de nieuwe opleidingseisen. Het vereist een professionele organisatie al deze aanpassingen in 2010 in goede banen te leiden. Wat doe je als jouw gastouderbeau stopt?
Kinderen fulltime werkende ouders te dik? Columns Vorige week kopte de Telegraaf met ‘Kroost werkende moeders ongezonder’ naar aanleiding van Brits onderzoek. Als bestuurslid van de stichting Werkende Ouders werd ik gevraagd in Goedemorgen Nederland te reageren op de vraag of dit in Nederland ook een probleem is. Lees hier de column van Linda, verschenen in het Financieel Dagblad.
Gebrek aan visie en totale blindheid door eigen arrogantie Columns Kunnen we in Nederland nog wel gerust slapen? Het lijkt er niet op, als je kijkt naar de rampspoed die ons treft. Lees hier de column van Linda verschenen in het Financieel Dagblad.
CareMiles Columns Deze week bracht ik een bezoek aan de Iona stichting. Ik was er uitgenodigd mijn plan te presenteren voor de invoering van een alternatief betalingssysteem voor de zorg, zogenaamde CareMiles. Ik had meegewerkt aan het door de Iona stichting georganiseerd congres ‘Ruimte voor ouderschap’ en er was daarna een dialoog ontstaan over de terugkerende polarisatie in de discussie over de rolverdeling tussen mannen en vrouwen.
Je gaat het pas zien als je het door hebt Dossier De overheid reageert geërgerd over de lage opkomst bij het vaccinatieprogramma. Zij kan de onverwachte storm van kritiek niet plaatsen, omdat zij het al lang sluimerende wantrouwen dat is ontstaan bij de burger rondom de preventie en bestrijding van kanker niet begrijpt.
Wel of Niet Vaccineren? Dossier Veel ouders zijn verontrust over het vaccinatieprogramma dat vorige week van start ging, waarbij uiteindelijk ruim 420.000 meisjes worden ingeent tegen het HP-Virus. Linda Woudstra stond ook voor de keus en besloot haar dochter het advies te geven zich vorige week niet in te laten ineten. Lees hier waarom en teken de petitie om Ab Klink te vragen het vaccinatie programma te stoppen!
Moslima's val van je geloof af! Columns Damon Golriz (foto) is met zijn ouders gevlucht uit Iran in Nederland opgegroeid en heeft hier werktuigbouwkunde gestudeerd. Hij is docent en columnist bij de nieuwe online krant www.pluspost.nl. Zijn column waarin hij moslima's oproept het geloof af te vallen bevat ook een oproep aan Nederlandse vrouwen; ga niet zo achteloos om met je verworvenheden, zoals internationale vrouwendag.
Interview met Linda Woudstra op Happymom.nl Dossier Bij Happymom dit keer een interview met Linda Woudstra (46 jr), oprichtster van Regeltante.nl. Ze is getrouwd “met de vader van mijn kinderen”, zo licht ze in het interview toe dat dit tegenwoordig toch ook al bijzonder te noemen is, en hebben samen 2 dochters van 11 jaar en 13 jaar. Ze hebben elkaar leren kennen op de TU in Delft, waar ze beiden gestudeerd hebben.
Wijs geworden loonslaaf pakt het straks heel anders aan Columns Superwerkgevers met megakantoren en op kistkalveren lijkende werkplekken zullen hier totaal verdwijnen, schrijft Linda Woudstra in haar laatste column voor het Financieele Dagblad van maandag 9 maart jl. Zal de finaciele crisis uiteindelijk leiden tot leegstand en sloop van de Zuidas?
De jurken van Mrs. O Columns Kopen op Zondag kan zomaar een probleem worden dat de crisis verder verscherpt, althans dat meent Linda Woudstra in haar column in het Financieele Dagblad van maandag 26 januari. Terwijl Obama zijn vrouw op pad stuurt om juist meer te winkelen, wil het kabinet de koopzondag aan banden leggen.
Regeltante presenteert nieuw TV programma! Dossier Zondag 23 november kun je Regeltante in actie zien op de buis. RTL4 gaat om 16 uur het nieuwe TV programma uitzenden ‘Perfecte moeders, Perfecte vrouwen’ en we zijn hard op zoek naar mensen die aan het programma willen meewerken!
Het paasei is altijd chemo of bestraling Columns In Boxmeer start binnenkort een door particuliere investeerders opgezette kankerkliniek. Kanker is big business vooral in Nederland waar we de top in verschillende kankerlijsten al hebben bereikt. Is dit de innovatie in de zorg waar we op zitten te wachten? Vraagt Linda Woudstra zich af, lees hier de column die zij schreef voor het Financieele Dagblad van maandag 15 december.
Borstkanker, gezwel raakt ook arbeidsmarkt Columns Nederland spant in de hele wereld de kroon met het aantal vrouwen dat borstkanker ontwikkelt. Dat kan geen toeval zijn. Waarom juist onze keuzes als samenleving zoveel kanker produceert, is helemaal niet zo vreemd wanneer je even wat dieper in de materie duikt...Het is een ramp nu steeds meer jonge en actieve vrouwen zo het arbeidsproces moeten verlaten.
Huiswerk maken een straf? Leuke links en nieuwtjes Mijn 13 jarige dochter Pien wilde deze vakantie een zakcentje bijverdienen bij mams op kantoor. Nadat alle klusjes -zoals gebouncde mail verwerken- gedaan waren hadden we even geen idee wat ze moest doen. Totdat ik haar vroeg om eens te gaan Googlen op huiswerkbegeleiding. Iets opzoeken op Internet kan ze als de beste, blijkt wel uit haar verslag!
Arbeidsmarkt moet weinig detacheren en veel bewegen Columns 'Uitzendbureaus slaan de plank volkomen mis en dwingen mensen in een ‘negen tot vijf’-mentaliteit' deze column verscheen eerder in het Financieele Dagblad van maandag 30 juni 2008
MKB heeft niets aan uitzendbranche! Dossier Tachtig procent van de kleinere en middelgrote ondernemingen heeft niets aan arbeidsbemiddeling. Arbeids- én uitzendbureaus sturen óf helemaal geen kandidaten óf sollicitanten die de verkeerde opleiding of motivatie hebben. Dat schrijft MKB-voorzitter Hermans in een brief aan staatssecretaris Aboutaleb van SZW. Precies de reden dat Regeltante is begonnen met arbeidsbemiddeling voor het MKB!
Kinderopvang kost geld! Columns Kinderopvang kost geld, we hebben het eindelijk door! Op 19 mei jl. verscheen mijn column in het FD. De reacties stromen binnen, want niet alleen ouders zijn verontrust, ook veel gastouders en ondernemers in de kinderopvang zijn boos over de voorgenomen plannen van het kabinet op de kinderopvang te bezuinigen. Zeker 115.000 vrouwen gingen door de verruimde kinderopvang toeslag extra aan het werk en toch wil het kabinet in 2009 snijden in de kinderopvangtoeslag? Geef uw reactie!
4 dagen werken is genoeg! Columns Wilna Wind (foto) van de FNV vat in een interview in het FD van 28 februari kort en bondig samen waar de schoen wringt: `Vier of vijf dagen, dit land moet er maar aan wennen dat dat hetzelfde is. En als meer mannen vier dagen zouden werken, zouden vrouwen vanzelf ook meer uren gaan draaien. Beide partners vier dagen, dat zou ideaal zijn. Daar knapt Nederland van op.`
Geld over in de thuiszorg? Columns De thuiszorg staat op zijn kop sinds gemeentes zelf het geld mogen beheren. De huishoudelijke hulp betaalt vreemd genoeg de rekening van jarenlange zelfverrijking en potverteren in de thuiszorg. Toch is de sanering die nu gaande is beter dan doormodderen, vindt Linda Woudstra directeur van Regeltante in haar column in het Financieele Dagblad.
Kiezen tussen twee kwaden? Columns Volgens Simone de Beauvoir was het allemaal aangeleerd gedrag dat `moederen` en als ze nog geleefd had zou ze vast gehakt hebben gemaakt van de emoties die Meryl Streep opriep toen ze in de perron scene moest kiezen tussen haar twee kinderen. De scene was voor velen aangrijpend omdat zij rede en emotie lijnrecht tegenover elkaar zette. Tegen de gitzwarte achtergrond van een oorlog, stak het dilemma bijna fluorescerend af.
Qouta nodig om carriere te maken? Columns In Noorwegen hebben ze er straf op gezet als er niet 40% vrouwen in de raad van commissarissen zit. Vrouwen op weg naar de top kunnen altijd rekenen op de steun van Regeltante, maar qouta zijn beledigend en gaan bovendien voorbij aan de werkelijke reden, waarom er in Nederland niet meer vrouwen in de top te vinden zijn, vindt Linda Woudstra directeur Regeltante.
Hypotheek met bijsluiter en fopspeen Columns Deze keer wil ik toch een keer inzoomen op de enorme schuldenlast die op de schouders rust van vooral jonge gezinnen. Door de gestegen huizenprijzen worden hun schulden steeds maar groter terwijl de oudere generatie huizenbezitters steeds maar rijker wordt.
Veel banen lost vergrijzing niet op Columns In deze column gaat Linda Woudstra in op de huidige visie van de politiek op de vergrijzingsproblematiek. Vrouwen lijken te moeten worden geronseld voor de arbeidsmarkt. Moeders laten zich alleen niet gek maken zij weten wel beter!
Spijbelen Columns Minister Van der Hoeven heeft in het vorige kabinet de basisscholen 50 miljoen euro beschikbaar gesteld om de motie Van Aartsen/Bos - de verplichting voor scholen aansluiting te regelen met opvang zodat kinderen tussen 7.30 en 18.30 uur opvang kunnen krijgen- uit te voeren. Alle scholen hebben vanaf januari 2007 daarvoor geld ontvangen.
Geen stemrecht Columns ‘Mijn oma had geen stemrecht, mijn moeder had geen pil, en ik heb geen tijd’ Deze uitspraak is niet van mijzelf maar afkomstig van de onvolprezen theatermaker en publicist Hester Macrander. Ik heb het genoegen gehad onder leiding van Hester diverse keren met een groep vrouwen in discussie te gaan over de problemen rondom werk en zorg. Haar zin vat alles samen, van de eerste feministische golf tot de combimoeder. Met humor blikt Hester in die ene zin terug op 100 jaar worsteling. Om uit te komen in het nu; de tijd van geen tijd..
Ontboezemingen in de avondvierdaags Columns Met enige tegenzin gaf ik toe aan de vraag van mijn jongste dochter om mee te lopen in de avond vierdaagse. Nog maar net de tweede en gelukkig laatste vakantie week van mei achter de rug, was ik de afgelopen weken van rennen en stilstaan meer dan zat. Elk jaar word ik namelijk weer verrast door de chaos die ons leven vanaf Koninginnedag binnendringt.
Kind van de rekening? Columns Kinderen hebben het toch niet zo leuk in Nederland als we met zijn allen misschien hadden gehoopt. Of anders gesteld; veel ouders blijken niet zulke leuke opvoeders. Wat is er aan de hand?
Rauwmelkse kazen Columns Op 6 maart verscheen er een bericht in het NRC over het veroorzaken van koorts bij kinderen door stress van ouders. Het persbericht sloeg blijkbaar in als een bom, want pagina na pagina op Google toont aan dat dit bericht veelvuldig is overgenomen door kranten, blogs en andere internetsites.
Baarmoedernijd en Zoogterreur Columns Op 11 februari traden Heleen Mees en Beatrijs Smulders in de ring in het NCRV programma tegenpolen. Beiden zetten zich in voor de vrouwenzaak.
Zullen we dit jaar scheiden, schat? Columns Bent u dit jaar met goede voornemens begonnen? Nee? Overweeg dan eens met uw partner voor dit jaar een scheiding, het kan u veel opleveren!
De mythe van het glazen plafond... Columns Niet het glazen plafond maar het onvermogen van deze samenleving beslissing te nemen die het mogelijk maken een sluitend systeem voor scholing en kinderopvang te organiseren, staat vrouwen in de weg bij een massale opmars naar topfuncties.
O, wat is Opzij toe aan verandering! Columns Het feministische kopstuk Cisca Dresselhuys heeft haar sporen verdiend, maar is nu het contact kwijt met de werk en zorg combinerende vrouw, zegt Linda Woudstra.
Op 9 november viert de hoofdredacteur van maandblad Opzij , Cisca Dresselhuys, haar 25-jarig jubileum. Voor een jubilaris die kan rekenen op veel media-aandacht is dat een uitgelezen kans een visie op nog te realiseren doelen onder de aandacht te brengen. Interviews met Dresselhuys van de afgelopen weken ontberen helaas die visie.
Gratis Kinderopvang? Columns Het lijkt een verkiezingsstunt van bijna alle politieke partijen, kinderopvang moet gratis worden! Dat de huidige financiële vergoedingen ontoereikend zijn, is al jaren bekend en kort geleden gaf minister de Geus in een interview met het Financieel Dagblad ook toe dat de invoering van de wet kinderopvang voor veel problemen heeft gezorgd.
Huispersoneel helemaal HOT! Columns Nog maar net bij Wouter Bos langs geweest of andere partijen duiken ook op hetzelfde “hot” item; huispersoneel. Vrijdag jl. kwam het persbericht uit dat Joop Wijn de regeling Vrijgesteld Huispersoneel wil aanpassen. Verwarring alom, want klanten en kandidaten hoopten dat de wet al van kracht zou zijn. Ik ben net zo ongeduldig als u maar moet u toch laten weten dat op dit moment helaas nog steeds de oude wet geldig is!
Regeltante ontmoet Wouter Bos Columns 24 mei jl.(2006) was ik als expert aanwezig bij een door Wouter Bos georganiseerde discussie over het onderwerp vrouw en werk :“Wouter ontmoet…vrouwen”. De zaal werd bevolkt door de absolute top uit overheid, wetenschap en bedrijfsleven. U weet dat zijn helaas niet zoveel dames, maar deze avond hadden zich 95 vrouwen met enthousiasme verzameld om mee te praten. Ik voelde mij in een ongekend hoog gezelschap!